2014-05-05 14:10    

Za nami pierwszy miesiąc sezonu  2014 w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie". Nie licząc dwóch spotkań integracyjnych w marcu.

Rozpoczęliśmy od poznawania technik decoupage. W związku z okresem przygotowań do Wielkanocy przedmiotem naszej pracy były płytki drewniane w kształcie jaja. Powstały piękne ozdoby wielkanocne.

Tematem kulinarnym w tym miesiącu była pieczeń rzymska z jajkiem w środku.
Nieco zapomniane danie w polskich domach spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników.

Kolejnym krokiem w przygotowaniach do Świąt było tworzenie jajek - dekoracji z kolorowych  sznurków. Tym razem także efekty pracy ucieszyły uczestników.

Już po świętach zabraliśmy się do wykonywania kolorowych kwiatków, piesków, kotków i innych „cudaków” z balonów. Poznaliśmy podstawowe techniki skręcania balonów modelinowych.  Dodatkowo tego samego dnia z jedną grupą wybraliśmy się do Książnicy Karkonoskiej  na spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, podczas którego nastąpiło między innymi spotkanie z autorami książki "Opowieści ostateczne" Leszkiem Różańskim, Kaliną Jaśko, Piotrem Syposzem.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego