2014-06-03 14:11    

Za nami kolejny miesiąc w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie". W maju przeważały tematy kulinarne. Na pierwszym spotkaniu tworzyliśmy pasty i sosy do wykorzystania przy podawaniu przystawek oraz jako dodatek do dań głównych. Udało nam się zrobić humus (czyli pastę z ciecierzycy), guakamole (czyli pastę z awokado),  tzatziki (czyli popularny grecki dip), sos słodko-kwaśny oraz kilka innych sosów na bazie pomidorów.

Tematy kulinarne przedzielone były zajęciami praktycznymi. Tym razem wykonywaliśmy ozdobne słoiczki i butelki wypełniając je kolorowym „piaskiem”, który sami barwiliśmy w kolory tęczy. Słoiki po konfiturach przeistoczyły się w małe dzieła sztuki.

Kolejny temat kulinarny to przygotowywanie ciasta marchewkowego. Czas pieczenia cista wykorzystaliśmy na zrobienie kolorowych deserów z musami owocowymi (truskawka, kiwi, banan i brzoskwinia). Ten temat kulinarny przygotowany był w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka.

Ostatnim tematem tego miesiąca były gry planszowe i karciane. Zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami gier, które coraz bardziej popularne stają się w naszym kraju. Poznaliśmy między innymi takie gry jak: Jishaku, Wiochmen, Gringo, Uno, Bitwa Śródziemie, Budowa Zamku,   Tajemnice Ducha Gór. Nie zdążyliśmy zagrać we wszystkie przygotowane gry, choć mamy jeszcze czas do końca projektu.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z maja, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego