2014-07-16 13:23    

W dniach 12.07.2014 r. i 13.07.2014 r. dla uczestników projektu „Postaw na siebie” i ich rodzin odbyły się jednodniowe wycieczki do Wałbrzycha i Wrocławia.

Podczas sobotniej wycieczki do Wałbrzycha beneficjenci projektu mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca tego pięknego miasta oraz jego okolic. W pierwszej części dnia wycieczkowicze zwiedzali malowniczo położone u stóp starego Chełmca miasteczko, łaskawie obdarzone przez przyrodę w przepiękny krajobraz – Szczawno Zdrój.
Kolejną atrakcją było zwiedzanie Zamku Książ trasą „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”, podczas której turyści poznali najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). W dalszej części trasa prowadziła przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Następnie odbyło się zwiedzanie „Palmiarni”.
Po zwiedzaniu na beneficjentów projektu czekał wyśmienity obiad. Ostatnią atrakcją tej udanej wycieczki był seans filmowy w Cinema City Wałbrzych pt. „Jak wytresować smoka” w wersji trójwymiarowej 3D. Każdy z uczestników miał zapewniony poczęstunek.

W niedzielę odbył się wyjazd do Wrocławia. Beneficjenci projektu mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca tego pięknego miasta, główną atrakcją zwłaszcza dla młodszych uczestników była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym, który jest największym i zarazem najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem wycieczkowym po Odrze, podczas którego relaksując się na statku turyści obejrzeli i dowiedzieli się ciekawych rzeczy o Ostrowie Tumskim. Następnie dla nabrania sił czekał na wszystkich pyszny obiad.
Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w Multikinie we Wrocławiu pt. „Jak wytresować smoka” w wersji trójwymiarowej 3D. Każdy z uczestników miał zapewniony poczęstunek.

Szczęśliwi, uśmiechnięci i zmęczeni wieczorem wszyscy powrócili do domów.

Fotoreportaż z wyjazdów znajdziecie w zakładce galeria.
 Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego