2014-08-04 12:58    

Za nami cała wiosna i początek lata w działalności Klubu Wolontariusza w ramach projektu "Postaw na siebie".

Przyszedł nowy sezon, nowe wyzwania i stare problemy. Rozpoczęliśmy od spotkań warsztatowych, aby przybliżyć temat wolontariatu. Przedstawiliśmy możliwości jakie daje zaangażowanie w wolontariat, jakie są możliwości zaangażowania się w ciekawe projekty. Celem spotkań miała być także integracja grupy oraz wyklarowanie się grupy roboczej. Problemem okazała się nieregularność przychodzenia uczestników na zajęcia i brak zaangażowania. Nie mniej jednak znalazły się także osoby w pełni zaangażowane, dzięki którym udało się zrobić kilka pozytywnych rzeczy.

Do udanych trzeba zaliczyć w tym czasie kontynuację wolontariatu indywidualnego. Choć to tylko jedna wolontariuszka, ale za to konsekwentnie i wielkim zaangażowaniem pomagała dziecku z rodziny zastępczych w odrabianiu lekcji. Na tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla Izy.

Podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom- aktorom za zrealizowanie przedstawienia improwizowanego dla dzieciaków z Domu Dziecka (ośrodek Dąbrówka). Przedstawienie odbyło się tuż przed dniem dziecka, było kolorowo, zaskakująco i wesoło. Wszyscy bawili się przednio.

Dużym sukcesem można nazwać rozpoczęcie zajęć dla seniorów w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Kilińskiego. Z małą grupą wolontariuszy (2-3 osoby) przygotowujemy zróżnicowane zajęcia manualno-rozrywkowe dla seniorów i odwiedzamy ich raz na dwa tygodnie. Pełnym szczęściem osób z tego domu zakończyły się już trzecie zajęcia, kontynuacja tuż po przerwie wakacyjnej.

Obecnie skupiamy się na realizowaniu pomysłu Otwartej Przestrzeni Kuglarskiej. Wolontariusze przygotowują przestrzeń i sprzęt cyrkowy, zapraszają wszystkich chętnych od 0 do 100 lat, którzy chcą się nabyć kilku około cyrkowych umiejętności. Zapraszamy tych co nic nie umieją i tych, którzy są już profesjonalistami i chcą udoskonalić swój warsztat w miłej atmosferze oraz podzielić się swoją wiedzą. Zapraszamy także rodziców z dzieciakami, będą też atrakcje dla najmłodszych. Wszystko to żeby miło spędzić wakacyjny czas, nauczyć się czegoś nowego (niezwykłego), rozwijać swoją koordynację psychoruchową, a potem zachwycić najbliższych.

Dodatkowo niektórzy wolontariusze uczestniczyli w kursie pierwszej pomocy przeprowadzonego dla nas przez pewnego miłego harcerza, dziękujemy.

Zapraszamy na oglądanie zdjęć działalności  Klubu Wolontariusza oraz w zakładce foto galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego