2014-10-03 10:39    

Dnia 26 września 2014 r. na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze odbył się integracyjny piknik rodzinny ”Bądźmy razem”.

Impreza została zorganizowana w ramach projektu systemowego „Postaw na siebie”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Piknik rozpoczął się punktualnie o godzinie 15.30 oficjalnym otwarciem przez Pana Marcina Zawiłę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry w obecności Pana Wojciecha Łabuna- Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.    
            Uczestnicy pikniku wraz z Dyrektorem MOPS i wicemistrzynią olimpijską Panią Lucyną Kornobys wyruszyli na „wspólne sprzątanie naszego świata”, czyli okolic wieży widokowej „Grzybek” na szczycie Wzgórza Krzywoustego.

Dobrego nastroju nie zepsuła nawet kapryśna pogoda. Po ciężkiej, ale  przyjemnej pracy w rodzinnej atmosferze, wszyscy spotkali się na dziedzińcu MOPS, gdzie na uczestników czekało wiele atrakcji.

Najbardziej zaangażowani w „upiększanie świata”, którzy odnaleźli puszki niespodzianki, informujące o nagrodzie, zostali wyróżnieni atrakcyjnymi i zarazem praktycznymi prezentami, takimi jak: namioty, karimaty, koce, czy ręczniki. Dla najmłodszych uczestników pikniku zorganizowano m.in. eurobungy, gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Wiele radości wniosła wspólna zabawa dzieci z postaciami z bajek – najmłodsi mogli dotknąć, przywitać się oraz przytulić do swoich ulubieńców. Nieciekawa pogoda nie odstraszyła dzieci, które chętnie uczestniczyły w animacjach prowadzonych przez animatorów.

Miasteczko ruchu drogowego zorganizowane przez Straż Miejską w Jeleniej Górze również cieszyło się powodzeniem.

Podczas imprezy można było skorzystać z bezpłatnego cateringu w postaci grillowanej kiełbasy, pierogów oraz rozgrzewającego barszczu czerwonego.

Wszystkim, którzy aktywnie i bezinteresownie włączyli się w przygotowanie imprezy, organizacjom i instytucjom - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Fotoreportaż z pikniku znajdziecie w zakładce „galeria”.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego