2015-04-03 12:11    

Za nami ostatni miesiąc kalendarzowej zimy sezonu 2014/2015 w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Miesiąc rozpoczęliśmy tematem dla majsterkowiczów, nie brakowało działań z wiertarką i wkrętarką. Tym razem stworzyliśmy niepowtarzalne wieszaki na klucze. Były wersje malowane i wyklejane (decoupage), wszystkie wyglądają świetnie i służą uczestnikom projektu pilnując bacznie ich kluczy.

W kolejnym tygodniu kontynuowaliśmy temat techniczny, W końcu przyszedł czas na wykonanie zaplanowanego już pod koniec 2014 roku kosza do segregacji śmieci i zbierania rzeczy (ubrania, zabawki, AGD itp.), które nie potrzebne dla jednych staną się wsparciem dla drugich. Powstała piękna „skrzynia – kosz” wraz z tablicą informacyjną, że warto segregować śmieci oraz, że warto wspomóc innych. Przy okazji informujemy wszystkich, iż „skrzynia” dostępna jest codziennie w korytarzu KIS i można do niej wrzucać zużyte baterie i żarówki, opakowania szklane (nietłuczone), butelki plastikowe, nakrętki plastikowe, papier, puszki oraz używaną odzież, zabawki i przedmioty użytku codziennego (np.; sprawne suszarki do włosów, radia,  miksery itp.). Odzież, zabawki i sprawne przedmioty zostaną przekazane osobom potrzebującym z Jeleniej Góry i okolic oraz część zebranych rzeczy trafi do rodzin polskich na Ukrainie w okręgu Winnickim.

W trzecim tygodniu marca wraz z gośćmi z zaprzyjaźnionego już Centrum Planowania Kariery Zawodowej w Jeleniej Górze  przeprowadziliśmy zajęcia o zarządzaniu czasem. Warto było sobie pomyśleć czy czasami nie marnujemy czasu oraz zastanowić się dlaczego od lat nie możemy zrealizować danego celu (postanowienia).

Akcentem kulinarnym tego miesiąca był sos chrzanowy i pieczeń rzymska, co prawda robiliśmy ją już rok temu, ale większość grupy jeszcze wtedy nie chodziła na zajęcia, a Ci co chodzili chcieli powtórki. Było pysznie i już Świątecznie.

Ostatni tydzień wypadł  na skraj miesiąca, więc już ostatniego dnia marca zaczęliśmy malować jaja tradycyjnym sposobem, Więcej o efektach jajo-malowania w podsumowaniu kwietnia, a tym czasem życzymy Wszystkim Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z marca, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego