2015-10-20 13:27    

Za nami ostatnie zajęcia 2015 w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Trudno uwierzyć, że to już koniec. Tymczasem przypomnę co robiliśmy podczas dwóch ostatnich miesięcy projektu. Były to nie typowe miesiące i w sumie odbyło się 5 spotkań oraz konferencja podsumowująca cały projekt.

Początkiem sierpnia zajęliśmy się mozaiką ceramiczną. Uszkodzone, uchodzące za niepotrzebne płytki ceramiczne posłużyły nam do stworzenia dzieł sztuki użytkowej. Powstały piękne podstawki pod naczynia lub obrazki do wywieszenia na ścianie.

Upalny sierpień zachęcił nas do zrobienia lodów. Przetestowaliśmy przepisy na bardzo proste i zdrowe lody/sorbety owocowe. Utwierdziliśmy się w stwierdzeniu, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

 Rok szkolny przywitał nas tematem plastycznym. Po raz kolejny staliśmy się artystami specjalizującymi się w sztuce użytkowej. Tym razem malowaliśmy kubki ceramiczne, które po utrwaleniu w piekarniku każdy wziął ze sobą. Teraz w domu każdego uczestnika przy kawie lub herbacie pojawią się wspomnienia z zajęć.

Głównym tematem kulinarnym września była lazania. Nakładaliśmy piętro po piętrze i wszyła nam bardzo smaczna lazania. Każdy miał ochotę na dokładkę.

W połowie września w Sali JCK odbyła się konferencja podsumowująca cały projekt Postaw na Siebie. Podsumowaniem zajęć grup samopomocowych na konferencji był stworzony przez nas filmik ukazujący wyniki pracy i atmosferę panującą na naszych spotkaniach. Nie zabrakło wspomnień i wzruszeń, nasz filmik poruszył nawet przybyłego na konferencję prezydenta naszego miasta.

Na ostatnich zajęciach grup samopomocowych zajęliśmy się przygotowaniem niespodzianek z wykorzystaniem wyuczonych technik plastycznych.  Nie zabrakło poczęstunku, przygotowaliśmy wspólnie wyjątkowe burrito, potem pozostały uściski, łzy, uśmiechy i płyta ze zdjęciami na pamiątkę.

W imieniu prowadzącego jak i wszystkich zaangażowanych w organizację zajęć „Grup Samopomocowych” chciałbym wszystkim uczestnikom bardzo podziękować za zaangażowanie i uśmiech.

Na samym końcu informuję, że jest to nie jest absolutny koniec. Projekt się zakończył, ale udało się i możemy kontynuować zajęcia poza projektem. Spotkania odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 15:30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego