2014-07-01 15:14    

Przed nami pierwszy wakacyjny miesiąc sezonu 2014 w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie", więc warto podsumować miesiąc czerwiec.

Okres tuż po Dniu Dziecka poświęciliśmy na rozwijanie dziecięcej wyobraźni czyli tworzenia rysunków abstrakcyjnych. Dzieła sztuki tworzyliśmy głównie z pomocą specjalnej maszyny, która wykonana była z kartonu i starego wentylatora, czyli taka śmiecio- sztuka. Tworzenie abstrakcji wciągnęło wszystkich, nie było widać końca tworzenia. Z większości prac stworzyliśmy kompozycje na wielkich, pomalowanych, drewnianych płytach, które niebawem zawisną w korytarzu KIS.

W kolejnym tygodniu z każdą grupą uczyliśmy się marynowania mięs na wiele sposobów. Korzystaliśmy głównie z przypraw takich jak kolendra, kurkuma czy kmin rzymski, przygotowaliśmy szaszłyki drobiowe z czerwoną cebulą, szaszłyki drobiowe z papryczkami chili oraz szaszłyki wieprzowe z warzywami.

Następnie po czasie marynowania mięs urządziliśmy „wielkie grillowanie”, na stole obok mięs nie zabrakło przygotowanych przez nas sałatek oraz różnorodnych sosów i dipów. Uzupełnieniem wspólnego popołudnia były gry planszowe i wielkie bańki mydlane. Wszystkim dziękuję za zaangażowanie.

Na pożegnanie wiosny – przywitanie lata tkaliśmy małe dywaniki, podkładki na stół. Wykorzystywaliśmy do tego koła hula-hop. Tkanie wciągnęło wszystkich, a na efekty, aż miło popatrzyć.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z czerwca, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego