2015-03-02 13:35    

Za nami drugi miesiąc sezonu 2015 w działalności Grup Samopomocowych w ramach projektu "Postaw na siebie".

Miesiąc luty okazał się jeszcze krótszy niż zazwyczaj, z powodu choroby prowadzącego odbyły się trzy spotkania.

Na rozpoczęcie miesiąca kończyliśmy dzieła z masy solnej. Powstałe figurki, zawieszki, ramki na zdjęcia, miseczki, świeczniki wiele innych staranie malowaliśmy, obklejaliśmy (decoupage) i lakierowaliśmy, aby przedmioty długo służyły i cieszyły oko. Można się o tym przekonać oglądając galerię fotek z lutego.

Drugie spotkanie zdominował temat miłosny, czyli zbliżające się „walentynki”. Stworzyliśmy własnoręcznie pyszne czekoladki i ciasteczka ze słodką polewą, wszystkie smakołyki w kształcie serduszek. Następniez kolorowych kartek zrobiliśmy pudełka, w których finezyjnie zapakowaliśmy czekoladki dla „najdroższych”. Zatem każdy uczestnik wyszedł z zajęć z gotowym prezentem dla ukochanego / ukochanej.  

W trzecim tygodniu roku zajęliśmy się tematem kulinarnym. Tym razem rozpoczynający się „Wielki Post” otworzył nas na tematy bezmięsne. Przekonaliśmy się, że bez mięsa może być bardzo smacznie i widowiskowo, przy tym zdrowo. Wyszły nam pyszne wegeburgery, pyszny paprykarz (bez ryb, choć smakował jak szczeciński) oraz smakowite pesto z pietruszki i migdałów.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z lutego, które znajdują się w zakładce Galeria.Strona jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego